woensdag
19 juni 2013
RadioVisie.eu > Actueel > Professor Hadermann presenteert pop
Professor Hadermann presenteert pop
vrijdag 13 april 2012
Nostalgie blijft wekelijks in de Classix Collection duiken. Elke zaterdag en zondag, telkens van 10:00 tot 12:00 uur goochelt Serge Hadermann met hits en feiten. Elke werkdag rond 16:50 uur komt hij bovendien met het verhaal achter een hit uit het verleden langs bij Johan Henneman.

Een onsterfelijke hit, die op naam mag worden geschreven van de Britse zeezender Radio Londen Big L. is A Whiter Shade of Pale van Procol Harum.

Tijdens het voorjaar van 1967 kwam er een kartonnen proefpersing van de volgende classic aan boord van het schip. Tijdens de wekelijkse dj-vergadering op de Noordzee,  werd besloten het nummer op een card te zetten en het een notering te geven in de ’ Fab 40’, de wekelijkse hitlijst van Radio Londen.

Gedurende lange tijd vroegen muziekliefhebbers zich af wat die prachtige tekst nu eigenlijk betekende. Componist Gary Brooker vertelde vele jaren later dat ze het niet te ver moesten zoeken; de mysterieuze tekst was niet zo spiritueel als het leek.

A Whiter Shade of Pale ging volgens Brooker over hoe je zo snel mogelijk dronken wordt. De melodie van het lied was gebaseerd op de cantate Wachet Auf van Johan Sebastian Bach. Dit stuk is ook bekend als ‘Air for the G-string’. Het succes was zo groot dat de single in de Nederlandse Top 40 van niets op nummer 1 binnenkwam!

Nauwelijks 5 jaar later werd A Whiter Shade of Pale opnieuw uitgebracht. Dat gebeurde in de vorm van een EP (single met meer dan 2 nummers). Voor de tweede keer bereikte onze classic opnieuw de eerste plaats in de Top 40, en dat was uniek! In tegenstelling tot Groot Brittanië en de VS scoorde Procol Harum bij ons nog enkele andere grote hits waaronder Homburg, A Salty Dog en Conquistador.

In 2006 kwam A Whiter Shade of Pale op een bijzondere manier opnieuw in de belangstelling. Ondanks het feit dat Gary Brooker en Keith Reid het destijds hadden geschreven beweerde gitarist Matthew Fisher plots dat hij de melodielijn had bedacht.

De zaak kwam voor de rechter en Brooker, Reid en Fisher moesten elk op hun orgeltje A Whiter Shade of Pale spelen. De rechter oordeelde in het voordeel van Fisher, die met terugwerkende kracht 40 procent van de royalties kreeg.

KDB

Reageer op dit bericht

Naam: *

E-mailadres:
Reactie: *
captcha test Type de code over: *
Verzenden »

Reacties


Reactie van dirk op vr 13 apr 2012 om 20:41
Zondag is er volgens mij wel een Classix Collection. De top duizend stopt zaterdagavond.
Reactie van patrick ds op vr 13 apr 2012 om 14:39
GEEN CLASSIC COLLECTION ER IS DE NOSTLALGIE 1OOO DE LUXE DIT WEEKEND
Reactie van Jan D.M. op vr 6 apr 2012 om 7:25
Dat waren nog eens ECHTE hits !!!
  

Spotlight Reclame

© 2013 RadioVisie.eu | ontworpen, ontwikkeld en gehost door movemedia
Alle online geplaatst materiaal is ter beschikking gesteld van de copyrighthouder(s), of werd van openbare bronnen van het internet gehaald. Niet in alle gevallen is duidelijk of op teksten, foto's, logo's en/of illustraties copyright rust. Diegenen die menen recht te kunnen laten gelden, worden verzocht om contact op te nemen, waarna 'gewraakte' items per direct worden verwijderd, indien daarom wordt gevraagd. Onterecht geplaatste items kunnen nooit tot een financiële vergoeding leiden. Personen die artikelen of ingezonden stukken sturen ter publicatie behouden hun auteursrecht, maar verlenen door inzending onbeperkt toestemming het materiaal te publiceren en in alle uitgaven, in print of elektronisch en het op te slaan in (elektronische) databanken en andere bestanden. Details tot de aansprakelijkheid van RadioVisie.eu vindt u HIER.