donderdag
23 mei 2013
RadioVisie.eu > Actueel > Caroline's log: Classics, Quindo én V-channel
Caroline's log: Classics, Quindo én V-channel
donderdag 3 mei 2012
Een mini-aanbod uit het medianieuws om de dag stilletjes te beginnen. Gelezen of gekregen van losse en andere correspondenten, van collega's en vreemde kennissen. Je kan ook je persoonlijke berichten kwijt op onze redactie.

Zelf radionieuws melden? Mail hier.

Classics 100, is een jaarlijks wederkerend programma van Radio 1. Op Pinkstermaandag 28 mei is het weer zover. Vanaf 09:00 en dat voor de volgende negen uur worden de beste pop- en rockklassiekers uit de moderne muziekgeschiedenis op een rijtje gezet. Presentatie: Lieve De Maeyer en Evert Venema. De luisteraars bepalen de volgorde. Stemmen kan vanaf nu HIER. Naast vele CD's, DVD's en muziekboxen is er ook een driedaagse citytrip voor twee personen naar Liverpool te winnen. (Dirk Dutillieux)

Quindo, internetradio voor het jonge volkje van Kortrijk en omstreken, ging per 1 maart van start vanuit de oude Radio 2-studio’s op het Conservatoriumplein. Veel belovend want gedragen door jong talent en opgericht op initiatief van de hogeschool Howest, het muziekcentrum Track, het radiocentrum REC en stad Kortrijk. Alleen ontbreekt het Quindo blijkbaar aan luisteraars. Of zelfs gewoon één enkele luisteraar. ‘Kortrijkwatcher’ schreef er een verhaal over. (Guy Devos)

V-Channel, een kanaal bij YouTube heeft zopas de documentaire over de geschiedenis van Radio Veronica online gezet. Deze productie werd destijds gemaakt door de Veronica Omroep Organisatie ter gelegenheid van "30 jaar Veronica". De documentaire staat in vijf delen online in HD kwaliteit en duurt bijna een uur. Op V-Channel is trouwens een uitgebreide verzameling video's uit de geschiedenis van Veronica als zeezender en als publieke omroep terug te vinden. Klik HIER voor De geschiedenis van Veronica. (Mediapages)

RR

Reageer op dit bericht

Naam: *

E-mailadres:
Reactie: *
captcha test Type de code over: *
Verzenden »

Reacties


Reactie van Tom op za 5 mei 2012 om 23:02
Er is geen geld buiten de initiële promotie.
De manier om te "slagen" is trouwens en andere invalshoek, Quindo is studentenradio met een medialab en waar de studenten een kans geboden wordt.Een kweekvijver zeg maar.
Kortrijk is helemaal niet radioziek. Het zijn de mensen die het neerminachtend bekijken die het graag zo zouden willen zien. Uit welke vijver kwamen de meeste radiomakers en van waar zond men zijn zonen uit? Juist. Go figure.
We kunnen radio doodververven, ja hoor.
Toevallig heeft RadioVisie onlangs zelf een poll gehouden waaruit bleek dat nauwelijks 8 % toegaf aan dat internet geluistergedoe mee te willen doen... Ach ja... Zo kunnen we wel weer. Dingen plaatsen binnen binnen de context graag..
Qua objectiviteit moet me iets anders van het har : ik heb ooit eens iets gestuurd naar Kortrijkwatcher maar niet in die zin, absoluut niet, zeker niet over cijfers, over cijfers moet het dan via een andere weg gegaan zijn, al is Quindo een van de weinige die er geen geheim om secreet van maakte hoeveel. Het is ook hu target niet. Maar.. laat ons eerlijk zijn, kan de poster van het artikel hun eigen cijfers dan eens kenbaar maken? Of is dat er weer over van mij? Als Kotrijkwatcher kritisch mag zijn, dan ik ook zeker?
Reactie van Pieter Blommaert op vr 4 mei 2012 om 18:23
Als je het mij vraagt is er toch een heel groot verschil. Achter Quindo zit een hele grote machine (lees veel geld en veel promotiemogelijkheden). Als zij er al niet in slagen om een publiek te bereiken, bewijst dit vooral dat noch Kortrijk, noch de rest van Vlaanderen klaar is voor internetradio. En dat zegt niks over het product Quindo of Gemini, of een andere webradio, maar enerzijds wel over de vastgeroeste Vlaamse luisteraar, anderzijds over nationale providers die exuberante prijzen vragen voor een beetje een deftige internetverbinding. Laat die prijzen zakken en zorg dat webradio in de auto te ontvangen is, dan pas kunnen we verder 'praten'... Intussen chapeau en respect voor zij die momenteel wel aan het pionieren zijn!!!!
Reactie van Marnix op vr 4 mei 2012 om 10:38
Zo te zien is de ganse Kortrijkse regio radioziek: ook de luistercijfers van geminifm zijn beneden alle peil. Als men daar tien luisteraars heeft mogen ze al tevreden zijn. Hoe zou dat komen?
  

Spotlight Reclame

© 2013 RadioVisie.eu | ontworpen, ontwikkeld en gehost door movemedia
Alle online geplaatst materiaal is ter beschikking gesteld van de copyrighthouder(s), of werd van openbare bronnen van het internet gehaald. Niet in alle gevallen is duidelijk of op teksten, foto's, logo's en/of illustraties copyright rust. Diegenen die menen recht te kunnen laten gelden, worden verzocht om contact op te nemen, waarna 'gewraakte' items per direct worden verwijderd, indien daarom wordt gevraagd. Onterecht geplaatste items kunnen nooit tot een financiële vergoeding leiden. Personen die artikelen of ingezonden stukken sturen ter publicatie behouden hun auteursrecht, maar verlenen door inzending onbeperkt toestemming het materiaal te publiceren en in alle uitgaven, in print of elektronisch en het op te slaan in (elektronische) databanken en andere bestanden. Details tot de aansprakelijkheid van RadioVisie.eu vindt u HIER.